برای خود یک خیاط ماهر و حرفه ای شوید خیاطی هنری است که فراگیری آن برای هیچ خانمی خالی از لطف نیست آموزش گام به گام مناسب برای همه مجموعه تصویری آموزش خیاطی با خانم سیما عمرانی خیاط معروف ایران اموزش خیاطی، اموزش خیاطی با الگو، اموزش دوخت لباس، اموزش یقه رسمی، اموزش یقه، لباس شب، لباس شیک، اموزش دوخت لباس مجلسی، اموزش دوخت لباس با مدل های جدید، آموزش خیاطی، آموزش خیاطی باتصویر، آموزش ساده و کامل خیاطی رایگان، آموزش انواع پالتو به روش مولر، خرید اینترنتی کتاب خیاطی مولر، دانلود آموزش خیاطی به روش ساده، خیاطی، آموزش تصویری خیاطی، آموزش خیاطی آسان، آموزش خیاطی مبتدی، آموزش خیاطی مقدماتی
تبلیغات

آموزش خیاطی از مقدماتی تا پیشرفته و فوق حرفه ای کلیک کنید

مجموعه تصویری آموزش خیاطی با خانم سیما عمرانی کلیک کنید

مجموعه آموزش خیاطی خانم سیما عمرانی کلیک کنید

 

 

کاربران سایت اموزش خیاطی برای امروز اموزش دوخت دو مدل دامن برای دختر خانم های نازتون به همراه اموزش ساخت عروسک مدل گربه را براتون پست کردم امیدوارم مورد پسندتون باشه.

 

ساده ترین روش دوخت دامن کلوش کودکانه بدون الگو را به صورت مرحله به مرحله در ادامه دنبال کنید .

 

 

خب قطعا پارچه ای که برای دوخت دامن کلوش دخترانه در نظر می گیرید باید از نظر عرض و طول با سایزموردنظرتان تطابق داشته باشد .

 

پارچه را روی زمین پهن کنید و وسط پارچه به اندازه ای که می خواهید دور کمر کودکتان باشد البته به اضافه ده سانتی متر یک دایره ایجاد کنید . قبل از برش زدن متر را روی این دایره بگذارید و به فاصله ی مساوی نقطه هایی را روی پارچه در نظر بگیرید . این اندازه بستگی به بلندی دامنی دارد که شما قصد دوخت آن را دارید .

 

دوخت-دامن-کلوش

 

نقطه های مشخص شده را به هم وصل کنید تا یک دایره ی بزرگ ایجاد شود . سپس آن را برش بزنید .

 

دوخت-دامن-کلوش-(1)

 

کش را به دامن بدوزید . روش دوخت کش به دامن را اینجا مشاهده کنید .

 

دوخت-دامن-کلوش-(2)

 

بهتر است از کش های با عرض چهار تا پنج سانت برای این دامن استفاده شود . کش سیاه رنگ برای ایجاد نقش های بعدی در کار مناسب تر است .

 

دوخت-دامن-کلوش-(3)

 

برای تزیین دامن نقشی را به دلخواه همرنگ کش دامن روی کاغذ رسم کنید . سپس طرح را روی پارچه پیاده کنید و برش بزنید .

 

دوخت-دامن-کلوش-(4)

 

در اینجا نقش یک سگ انتخاب شده است . سگ را با چسب به دامن بچسبانید یا اگر دوست دارید زیر چرخ خیاطی برده و دوختش کنید . سپس یک نوار روبانی باریک را به عنوان طناب قلاده سگ با چسب و نگین به سگ بچسبانید و روبان را در هر حالتی که دوست دارید از قسمت زیرین دامن به سمت کش دامن دوخت کنید .

 

دوخت-دامن-کلوش-(5)

 

به این روش یک دامن کلوش بسیار ساده دوخت کرده اید که هم زیبایی لازم را دارد و هم وقت زیادی از شما نمی گیرد .

 

دوخت-دامن-کلوش-(7)

 

در این پست شما با روش دوخت دامن کلوش بدون الگو مناسب برای کودکان آشنا شدید . برای دیدن مدل دیگر دامن بدون الگو اینجا را کلیک کنید .

 

دوخت-دامن-کلوش-(8)

خرید آموزش خیاطی توسط خانم عمرانی - جدید و کامل - 22 دی وی دی + دانلود رایگان کتاب

 

 


این دامن خوشرنگ و خوشگل دخترانه به سادگی قابل دوخت است و نیاز به تبحر داشتن در خیاطی ندارد و هر فرد مبتدی هم میتواند به راحتی و در کمترین زمان ممکن این دامن را بدوزد . ادامه را ببینید …

 

بچه ها همیشه در حال جنب و جوش هستند ، مخصوصا در فصل تابستان که وقت بیشتری برای بازی کردن دارند . لباس هایی که برای بچه ها در نظر می گیرید باید راحت و گشاد باشد . برای خانم کوچولوهایی که به پوشیدن دامن علاقمندند ، روش بسیار ساده ای برای دوخت دامن را که بدون الگوست و نیاز به دوخت و دور آن چنانی ندارد و حتی شمایی که خواننده ی این پست هستید هم می توانید به راحتی ان را بدوزید ، آماده کرده ایم .

ابتدا با توجه به سایزی که دوست دارید دامن مورد نظرتان یک پارچه ی مربع شکل برش بزنید . به تصویر زیر نگاه کنید .

دوخت-دامن-بدون-الگو-کودکانه

برای این خانم کوچولو پارچه ی مربع شکلی به طول و عرض ۶۰ سانتی متر در نظر گرفته شده است . حالا شما به دلخواه خود می توانید با کم و زیاد کردن اندازه ، اندازه ی دامن را بزرگ و کوچک کنید .

دوخت-دامن-بدون-الگو-کودکانه-(2)

برای دوخت این دامن بهتر است از پارچه های کشی مثل پارچه ریون و تریکو استفاده کنید . ابتدا پارچه را اگر دوست دارید حاشیه دوزی کنید .  پارچه را چهارلا روی هم تا بزنید و به اندازه ی دور کمر فرزندتان یک برش دایره ای ایجاد کنید .

دوخت-دامن-بدون-الگو-کودکانه-(3)

در این دامن کش ، نمای خاصی دارد . بهتر است از کش های فانتزی خوشرنگ و پهن برای دوخت این دامن استفاده کنید . کش را به اندازه ی دور کمر فرزندتان جدا کنید و دو سر آن را به هم بدوزید .

دوخت-دامن-بدون-الگو-کودکانه-(4)

برای دوخت کش پارچه را دو لایه روی هم بگذارید تا یک نیم دایره در قسمت کمر داشته باشید . سپس کش را هم از وسط تا بزنید . ابتدا با سوزن ته گرد دو طرف کش و دو طرف دامن را علامت گذاری کنید . سپی وسط کش و وسط دامن را با سوزن مشخص کنید . توجه کنید که یک سوزن برای زیر کش و یک سوزن برای روی کش . برای لباس هم به همین ترتیب عمل کنید .
سپس باز هم نصفه ی مشخص شده را نصف کنید و علامت کنید . به این ترتیب شما شما روی کش و روی پارچه دامن هشت جای مشخص شده دارید و میزان کشیدن کش برای دوخت آن به دامن را می دانید . کش را باید آن قدر بکشید که دو سوزن کش و پارچه روی هم بیاید .
به این ترتیب و به همین سادگی کش را به دامن بدوزید .

دوخت-دامن-بدون-الگو-کودکانه-(1)

دامنی که شما دوخته اید به این شکل در خواهد آمد که در عین سادگی خیلی خوشگل ، راحت و زیباست . اما اگر می خواهید که دامن شما پرتر باشد و چین های بیشتری داشته باشد به روش زیر عمل کنید .

دوخت-دامن-بدون-الگو-کودکانه-(6)

پارچه ی اول را که گذاشتید پارچه ی دوم را به ترتیب بالا روی پارچه ی اول بگذارید و به همان روش قبل برش دایره ای را ایجاد کنید .

دوخت-دامن-بدون-الگو-کودکانه-(5)

دامنی که می دوزید مدل دامن بالا خواهد بود .

 

شاید دوست داشته باشید که عروسک پارچه ای ساده ای برای کودک خود بسازید و دنبال ایده ای جدید باشید.در این پست از نشریه نازک ساده ترین آموزش ساخت عروسک با پارچه را ارائه داده ایم . آموزش را در ادامه مطلب ببینید.

 

ابتدا چند تکه پارچه رنگی تهیه کنید.

ساخت-گربه-عروسکی-(5)

الگوی مورد نظر را روی کاغذ پیاده کنید.

ساخت-گربه-عروسکی-(4)

الگو را از کاغذ به روی پاچه انتقال بدهید.

 

ساخت-گربه-عروسکی

با چرخ خیاطی الگو را دولا روی پارچه بدوزید.

ساخت-گربه-عروسکی-(2)

با فاصله ۵ میلی الگوی دوخته شده را برش بزنید و حاشیه ها را مانند شکل زیر  قیچی کنید.

ساخت-گربه-عروسکی-(7)

الگو را برگردانید و آن را پر از پنبه نموده و برای گربه با استفاده از پارچه چشم و دهان و بینی بگذارید.

ساخت-گربه-عروسکی-(3)

و یا با استفاده از دکمه و کوک های ساده مانند شکل زیر صورت گربه را شکل بدهید.

ساخت-گربه-عروسکی-(1)

عروسک هایی زیبا که ساده تهیه میشوند و کودکان بسیار دوست دارند.

خرید آموزش خیاطی توسط خانم عمرانی - جدید و کامل - 22 دی وی دی + دانلود رایگان کتاب

برچسب ها:

ساخت-گربه-عروسکی-(8)

 

جستجو ها:

آموزش ساخت عروسک, آموزش ساخت عروسک پارچه ای گربه, آموزش ساخت گربه پارچه ای, آموزش شناخت حیوانات به کودکان, با تکه پارچه, با تکه پارچه های دورریختنی, ساخت اسباب بازی برای زیر یک سال, ساخت حیوانات اهلی, عروسک به شکل گربه, عروسک دست ساز, عروسک ساده, عروسک پارچه ای ساده آموزش خیاطی, آموزش دوخت کش, خیاطی آسان, خیاطی بدون الگو, خیاطی برای غیرحرفه ای ها, خیاطی به زبان ساده, خیاطی بی الگو, خیاطی ساده, دامن با پارچه کشی, دوخت تریکو, دوخت دامن با تریکو, دوخت دامن با ریون, دوخت دامن راحتی زنانه, دوخت دامن ساده, دوخت دامن گشاد دخترانه, دوخت لباس برای کودکان, دوخت لباس راحتی برای کودکان, روش دوخت کش به دامن, روش دوخت کش به شلوار, مدل دامن ریون, مدل لباس راحتی, مدلد ار کردن دامن,, آموزش دوخت مرحله به مرحله, خیاطی برای تازه کارها, خیاطی برای کودکان, دوخت آسان, دوخت دامن کلوش, رنگ لباس مناسب, ساده ترین روش دوخت دامن, مدل دامن دخترانه, مدل دامن کلوش, مدل لباس کودکانه 

 

 

 

هیچ نظری برای این نوشته وجود ندارد، شما اولین نظر را بنویسید ...
 captcha